Nebankovní půjčka – jak si vybrat a nenapálit se?

Potřebujete do rodinného rozpočtu peníze navíc například na zálohy na energii, telefon nebo na potraviny. Rychlou pomoc nabízí nebankovní půjčky, které byly právě pro účely rychlého řešení náhlé finanční tísně stvořené. Když si ale půjčíte u nesprávné společnosti, můžete se dostat do ještě větších finančních potíží. Aby se tak nestalo, musíte jednat chytře. Jak přesně?

Každou firmu musíte prověřit

Dříve byl zákon pro poskytovatele nebankovních půjček dost benevolentní. Půjčovat mohl každý, kdo si udělal živnostenský list. Trh byl zahlcen, rychlé půjčky nabízely tisíce společností. Situace byla dost vyhrocená, proto zasáhla vláda a vytvořila novelu zákona o spotřebitelském úvěru, která platí v ČR od prosince 2016. Jejím cílem je eliminovat počet poskytovatelů tak, aby na trhu zůstaly jen seriózní firmy.

Musí mít licenci

Nově například musí každý poskytovatel prokázat kapitál ve výši 20 000 000 Kč a mít potvrzení od ČNB. Více se o zákoně dozvíte zde. Změny v zákoně sice trh vyčistily, ale nikoliv dokonale. Vždy se podívejte na historii společnosti a udělejte si průzkum referencí na internetu. Pomůže vám to odhalit, zda máte tu čest s dobrou firmou nebo podvodníkem. Teprve po prověření si sjednejte půjčky online.

Zdarma první půjčka

Nebankovní půjčky se od těch bankovních liší především v době splatnosti. Půjčku musíte splatit poměrně brzy, na to nezapomínejte. Nejdříve tedy počítejte, poté jednejte. Je výhodou, když společnost nabízí půjčku bez poplatků. Zajímavou nabídku má aktuálně Via SMS s.r.o., společnost stála u zrodu APNŮ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů) a jako jedna z prvních získala potvrzení od ČNB. Všem nabízí půjčku ve výši až 8000 Kč na 30 dní bez poplatku. Žádost o úvěr se vyřizuje online, zabere to jen několik málo minut.

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...